“Życie mieszkańców Chin pod koniec dynasti Ming” we Wrocławiu.

edf
edf

Podczas ostatniej wizyty we Wroclawiu miałem pecha i podczas powrotu do domu musiałem przez przejeść przez rynek bo tramwaje utkneły na ul. Kazimierza Wielkiego  przez masakryczny wypadek.  Pozay przymusowym spacerem (który przy zatruciu pokarmowymm frajdą nie jest) odkryłem wystawę “Życie mieszkańców Chin pod koniec dynasti Ming” w muzeum narodowym. Wystawa jest otwarta już od 12.12’2017 i będzie dostępna do 11.03’2018.

Mikro wystawa jest ukryta gdzieś na podaszu  gdzie możemy  zobaczyć rożne eksponaty pochodzące ze  stołecznego muzeum Chin w Pekinie. Zawieraja one krótkie informacje o Chinach , wierze , przyborach które były typowe dla tego okresu.

Zwiedzanie zajeło mi ok. 30 mimut i zwiedzalo sie bardzo milo. Bądźmy szczerzy … nie będziesz ekspertem od Chin po tej wystawie ale jest to całkiem kompaktowa wystawa. Tekst wyjaśnia co widzimy i nie ma jakis esejów do czytania.  Troche lipa, że projektor z jakimś obrazkiem jest wrzucony na siłe, bo mogli by zaszaleć i pokazać filmiki z różnymi ciekawostkami z tego okresu.

cof

Szału nie ma ale jeśli masz  dyszkę to polecam wpaść tam a jeśli nigdy nie byłeś w muzeum narodowym to polecam tam wpaść bo budynek wygląda zajebiaszczo i ma ducha starego Breslau.

Stronka: http://www.mnwr.art.pl/

Adres: pl. Powstańców Warszawy 5, 50-153 Wrocław